اقتصادتولید و تجارتسرمایه گذارکسب و کار

سرمایه گذاری بلند مدت چیست؟

سرمایه گذاری بلندمدت حسابی در سمت دارایی ترازنامه یک شرکت است که نشان دهنده سرمایه گذاری های شرکت از جمله سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات و وجه نقد است. سرمایه گذاری های بلندمدت دارایی هایی هستند که یک شرکت قصد دارد بیش از یک سال نگه دارد.

حساب سرمایه‌گذاری بلندمدت تا حد زیادی با حساب سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت تفاوت دارد، زیرا سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت به احتمال زیاد فروخته می‌شوند، در حالی که سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت برای سال‌ها فروخته نمی‌شوند و در برخی موارد ممکن است هرگز فروخته نشوند.

سرمایه‌گذار بلندمدت بودن به این معنی است که شما مایل به پذیرش مقدار مشخصی از ریسک برای دستیابی به پاداش‌های بالقوه بالاتر هستید و می‌توانید برای مدت طولانی‌تری صبور باشید. همچنین نشان می دهد که شما سرمایه کافی در دسترس دارید تا بتوانید مقدار مشخصی را برای مدت طولانی ببندید.

شکل رایج سرمایه گذاری بلندمدت زمانی اتفاق می افتد که شرکت الف تا حد زیادی در شرکت B سرمایه گذاری می کند و بدون داشتن اکثریت سهام دارای حق رای، نفوذ قابل توجهی بر شرکت B به دست می آورد. در این حالت، قیمت خرید به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نشان داده می شود.

هنگامی که یک شرکت هلدینگ یا سایر شرکت ها اوراق قرضه یا سهام عادی را به عنوان سرمایه گذاری خریداری می کند، تصمیم در مورد طبقه بندی آن به عنوان کوتاه مدت یا بلندمدت پیامدهای نسبتاً مهمی برای نحوه ارزش گذاری آن دارایی ها در ترازنامه دارد. سرمایه گذاری های کوتاه مدت در بازار مشخص می شود و هرگونه کاهش در ارزش به عنوان زیان شناسایی می شود.

با این حال، افزایش در ارزش تا زمانی که کالا فروخته نشود شناسایی نمی شود. بنابراین، طبقه‌بندی ترازنامه سرمایه‌گذاری  خواه بلندمدت یا کوتاه مدت تأثیر مستقیمی بر سود خالص گزارش شده در صورت سود و زیان دارد.

سرمایه گذاری های نگهداری شده تا سررسید

اگر واحد تجاری قصد داشته باشد سرمایه‌گذاری را تا سررسید آن حفظ کند و شرکت بتواند توانایی انجام آن را نشان دهد، سرمایه‌گذاری به عنوان «نگهداری تا سررسید» یاد می‌شود. سرمایه گذاری به بهای تمام شده ثبت می شود، اگرچه هر گونه حق بیمه یا تخفیف در طول عمر سرمایه گذاری مستهلک می شود.

به عنوان مثال، یک سرمایه گذاری کلاسیک که تا سررسید نگهداری می شود، خرید PayPal توسط eBay در سال 2002 بود. هنگامی که PayPal زیرساخت و پایگاه کاربری خود را به طور قابل توجهی افزایش داد، در سال 2015 با یک توافق پنج ساله برای ادامه پردازش، به عنوان شرکت خود تبدیل شد.  این سرمایه گذاری به پی پال کمک کرد تا رشد کند و در عین حال به eBay اجازه داد تا نزدیک به دو دهه از داشتن یک راه حل پردازش پرداخت در سطح جهانی بهره مند شود.

سرمایه‌گذاری بلندمدت ممکن است به گونه‌ای نوشته شود که ارزش کاهش‌یافته را به درستی منعکس کند. با این حال، ممکن است هیچ تعدیلی برای نوسانات موقت بازار وجود نداشته باشد. از آنجایی که سرمایه گذاری ها باید دارای تاریخ پایان باشند، اوراق بهادار سهام ممکن است تا سررسید به عنوان نگهداری شده طبقه بندی نشوند.

 سرمایه گذاری فروش و تجارت

سرمایه گذاری هایی که به قصد فروش مجدد در یک سال به منظور کسب سود کوتاه مدت نگهداری می شوند، به عنوان سرمایه گذاری های جاری طبقه بندی می شوند. سرمایه گذاری تجاری ممکن است یک سرمایه گذاری بلند مدت نباشد. با این حال، یک شرکت ممکن است سرمایه گذاری را با قصد فروش در آینده انجام دهد.

این سرمایه‌گذاری‌ها تا زمانی که تاریخ فروش پیش‌بینی‌شده در 12 ماه آینده نباشد، به عنوان «در دسترس برای فروش» طبقه‌بندی می‌شوند. سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت موجود برای فروش هنگام خرید به بهای تمام شده ثبت می‌شوند و متعاقباً برای منعکس کردن ارزش منصفانه آنها در پایان دوره گزارشگری تعدیل می‌شوند. سود یا زیان نگهداری تحقق نیافته تا زمانی که سرمایه گذاری بلندمدت فروخته نشود به عنوان «سایر درآمد جامع» نگهداری می شود.

argtejarat.com

نمایش بیشتر
فروشگاه طلا و جواهر کافه طلا فروشگاه طلا و جواهر کافه طلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا