اقتصادسرمایه گذارکسب و کار

50 ثروتمند تایوان در سال 2022

به گزارش فوربس ثروتمند تایوان در سال 2022: با وجود چالش های همه گیر، ثروت جمعی به 158 میلیارد دلار می رسد

با شیوع بیماری Omicron در منطقه که زنجیره تولید و تامین را مختل کرد، شاخص رشد تایوان Taiex در 12 ماه گذشته 3 درصد کاهش یافت. با این حال، صادرات قوی فناوری و احیای تقاضای داخلی، اقتصاد تایوان را تا 6.3 درصد در سال 2021 تقویت کرد که بزرگترین رشد در یک دهه گذشته است. ثروت جمعی 50 ثروتمند تایوان از 149 میلیارد دلار در سال گذشته به 158 میلیارد دلار افزایش یافت.

تحلیل بازار جهانی
تحلیل بازار جهانی

ژانگ کونگیوان، نجیب زاده کفش، که سال گذشته پس از عرضه اولیه عمومی سهام گروه صنعتی Huali خود در سال 2021 اولین کار خود را آغاز کرد، جایگاه اول را حفظ کرد. اما دارایی خالص ژانگ 12 درصد کاهش یافت و به 12.1 میلیارد دلار رسید زیرا شرکت مستقر در Zhongshan در گوانگدونگ با چالش‌های لجستیکی ناشی از Covid-19 مواجه شد.

از آنجایی که هلدینگ مالی Cathay آنها رکورد درآمد خالص 4.9 میلیارد دلاری را برای سال 2021 به ثبت رساند، برادران Tsai Hong-tu و Cheng-ta با 14 درصد افزایش نسبت به سال گذشته، با 10.5 میلیارد دلار در رتبه دوم باقی ماندند. برادران دانیل و ریچارد تسای از هولدینگ مالی فوبون، یکی دیگر از سرمایه‌گذاران مالی، با 9.6 میلیارد دلار جایگاه سوم را به لطف عملکرد درخشان شرکتشان در سرمایه‌گذاری‌های سهام و اوراق قرضه حفظ کردند.

تحلیل بازار جهانی
تحلیل بازار جهانی

افزایش قیمت مواد شیمیایی باعث افزایش ثروت دو نفر از سرمایه گذاران بزرگ دلار در سال جاری شد. دارایی خالص لین شو هونگ، یکی از بنیانگذاران گروه پتروشیمی چانگ چون، 2.1 میلیارد دلار به 6.9 میلیارد دلار افزایش یافت. خواهر و برادر Tseng Cheng و Sing-ai که پدر فقید آنها Tseng Shin-yi یکی دیگر از بنیانگذاران Chang Chun بود، مجموع ثروت خود را با افزایش 1.65 میلیارد دلاری به 4.3 میلیارد دلار رساندند.

در میان رونق کشتیرانی جهانی، سه برادر چانگ – کو-هوا، کو-مینگ و کو-چنگ (فرزندان چانگ یونگ فا بنیانگذار فقید شرکت Evergreen Marine) با 5.3 میلیارد دلار به رتبه 11 بازگشتند.

افزایش سهام Kinglai Hygienic Materials، سازنده قطعات فولادی ضد زنگ که در فرآیندهای تولید فوق‌العاده تمیز مانند نیمه‌رساناها و واکسن‌ها استفاده می‌شود، بنیانگذار Li Shui-po، تنها چهره جدید امسال را با 765 میلیون دلار به رتبه 50 رساند.

تحلیل بازار جهانی
تحلیل بازار جهانی

تونی چن و اسکات لین، بنیانگذاران Largan Precision، تامین کننده لنز اپل، بیشترین کاهش را از نظر درصد داشتند. بازار کساد در سرزمین اصلی چین برای گوشی‌های هوشمند و موانع زنجیره تامین، ثروت چن را با ۴۷ درصد کاهش به ۸۵۰ میلیون دلار رساند. لین با 46 درصد کاهش به 1.1 میلیارد دلار رسید.

امسال سه نفر از این رستوران ها کنار رفتند، از جمله هو کوانگ-چی، سرمایه دار رستوران، که زنجیره داغ چینی شیابوکسیابو اولین ضرر سالانه خود را در سال گذشته از زمان عرضه عمومی در سال 2014 به ثبت رساند.

تحلیل بازار جهانی
تحلیل بازار جهانی

روش شناسی:

این فهرست با استفاده از اطلاعات افراد، تحلیلگران، سازمان های دولتی، بورس ها، پایگاه های اطلاعاتی و سایر منابع تهیه شده است. ارزش خالص براساس قیمت سهام و نرخ ارز در زمان بسته شدن بازارها در 15 آوریل بود و ارزش خالص بلادرنگ در Forbes.com ممکن است منعکس کننده ارزیابی های متفاوت باشد. شرکت‌های خصوصی با استفاده از نسبت‌های مالی و سایر مقایسه‌ها با شرکت‌های مشابهی که به صورت عمومی معامله می‌شوند، ارزش‌گذاری شدند. برآوردها شامل ثروت همسر و در جایی که شخص موسس شرکت است، شامل ثروت فرزندان و خواهر و برادرهایی است که از آن شرکت به دست می‌آید. این فهرست همچنین می‌تواند شامل شهروندان خارجی با روابط تجاری، مسکونی یا سایر روابط با شهر، یا شهروندانی باشد که در شهر زندگی نمی‌کنند اما روابط تجاری و یا سایر روابط مهمی با شهر دارند. ویراستاران این حق را برای خود محفوظ می دارند که با توجه به اطلاعات جدید، هر گونه اطلاعات را اصلاح کنند یا فهرست شده ها را حذف کنند.

اقتصاد جهانی
اقتصاد جهانی
جهان سرمایه گذاری
جهان سرمایه گذاری
نمایش بیشتر
فروشگاه طلا و جواهر کافه طلا فروشگاه طلا و جواهر کافه طلا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا